Światowe Dni Młodzieży w Krakowie 2016 zaczęły się pechowo dla grupy pielgrzymów z Francji i Włoch . Dwa autokary wiozące uczestników ŚDM zderzyły się w nocy przy ul. Opolskiej w okolicach skrzyżowania z ul. Mehoffera. Kilka osób zostało lekko rannych. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Prawdopodobnie zawinił jeden z kierowców, który wymusił pierwszeństwo.

autobusy śdm 3

W Krakowie dwa autokary przewożące pielgrzymów z Francji i Włoch zderzyły się z samochodem osobowym. Wypadek zdarzył się przy ul. Opolskiej w pobliżu skrzyżowania z ul. Mehoffera, w godzinach wieczornych. Pięciu francuskich pielgrzymów zostało lekko rannych. Karetkami przetransportowano ich do szpitali. Kierowca jednego z autokarów wjechał w tył drugiego. W autokar z kolei wjechał samochód osobowy.
busy holandia polska

Na miejsce wypadku przyjechał naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego policji w Krakowie i zastępca komendanta krakowskiej straży pożarnej. Pozostałym pielgrzymom, którzy podróżowali autokarami, ale nie wymagali opieki medycznej, krakowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zapewniło autobusy, którymi bezpiecznie dotarli do miejsc noclegów. Policjanci i strażacy pomogli podróżnym w przepakowaniu bagaży do podstawionych autokarów.
autobusy śdm 2

źródło: fakt.pl

(Visited 132 times, 1 visits today)