Ponad 30 osób nie żyje, a wiele jest rannych po dwóch potężnych eksplozjach na lotnisku w Brukseli. Według doniesień świadków, tuż przed wybuchami w budynku było słychać okrzyki w języku arabskim. Eksplozja wstrząsnęła też metrem przy stacji Maalbeek. Antyterroryści zatrzymali już dwie osoby w związku z atakami. Wśród rannych jest dwóch obywateli Polski. Radiozet.pl relacjonuje na żywo wydarzenia ze stolicy Belgii.

 

Zamachy w Brukseli – co już wiemy? Podsumowujemy

Doszło do dwóch wybuchów na lotnisku Zawentem w Brukseli, liczba ofiar stale rośnie. Według policji w powietrze wysadził się zamachowiec samobójca, ale mowa też o wybuchu bomby ukrytej w torbie.

Doszło też do jednego wybuchu w brukselskim metrze, między stacjami Schumann i Moelbeek – to w centrum miasta. Nad wejściem do metra unosił się gęsty czarny dym.

MSZ informuje o 2 rannych Polakach. Obaj są w szpitalu.

W całej Belgii wprowadzono najwyższy,czwarty stopień zagrożenia terrorystycznego. Lotnisko w Brukseli ewakuowano i zamknięto. Drogi dojazdowe zostały zablokowane dla normalnego ruchu. Nie kursuje metro, wstrzymano także ruch autobusów i tramwajów, zamknięto główne stacje kolejowe. Zawieszono też kursy pociągów Eurostar między Londynem a Brukselą.

 

źródło radiozet.pl

(Visited 179 times, 1 visits today)