To rekordowe przejęcie heroiny przez berlińską policję. Funkcjonariusze skonfiskowali w stolicy Niemiec aż 80 kg narkotyków wartych na czarnym rynku około 3 mln euro. Zatrzymano dwóch przemytników, trzeci jest poszukiwany.
Szajkę przemytników policja rozpracowywała przez kilka tygodni. Przejęcie kontrabandy i zatrzymanie przestępców było zwieńczeniem śledztwa. Narkotyk został znaleziony w piątek w torbach podróżnych i rolkach plastikowej folii w zaparkowanym na ulicy samochodzie.

O organizowanie za granicą transportu heroiny do Berlina jest podejrzany 36-letni Libańczyk, który został aresztowany wraz z 23-letnim Niemcem libańskiego pochodzenia. Trwają poszukiwania 46-letniego obywatela Libanu.
Busy do Holandii. Codzienne przejazdy bez limitu Bagażu

To nie jedyny sukces niemieckich służb w walce z przemytem narkotyków. Także w środę policja i prokuratura w Getyndze pochwaliły się zlikwidowaniem we współpracy z holenderską policją bandy dilerów, którzy rozesłali pocztą do klientów w 62 krajach kokainę, heroinę i syntetyczne narkotyki warte łącznie na czarnym rynku prawie 1,3 mln euro.
Prokuratura wskazała, że przestępcy nawiązywali kontakt z klientami przez Internet. Narkotyki były przerzucane z Holandii do Niemiec, a stamtąd wysyłane pocztą. Podczas przeszukań w Holandii znaleziono narkotyki oraz broń i pieniądze. Zarzuty w tej sprawie postawiono czterem osobom.

źródło: tvp.info