19-letnia Włoszka zmarła w drodze powrotnej ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Mieszkanka Rzymu zmarła w Wiedniu. Miała zapalenie opon mózgowych. Konferencja Episkopatu Włoch apeluje do innych uczestników ŚDM, by z podejrzanymi objawami od razu zgłaszali się do szpitali.
19- latka zmarła wracając z ŚDM

Pielgrzymka na Światowe Dni Młodzieży zakończyła się tragicznie dla 19-letniej Włoszki, Susanny Rufi. Dziewczyna po zakończeniu uroczystości wracała do Rzymu przez Wiedeń. W stolicy Austrii zgłosiła się do szpitala z nudnościami i silnymi bólami głowy. Początkowo podejrzewano, że objawy te są spowodowane zbyt długim przebywaniem na słońcu.
Niestety, jak podaje portal „TGCOM24”, niedługo potem 19-latka zmarła. Lekarze podali, że śmierć spowodowana była zapaleniem opon mózgowych. Grupa, z którą Susanna przebywała na ŚDM, została już profilaktycznie przebadana, podane im też zostały odpowiednie leki.
Niedziela do Polski

Konferencja Episkopatu Włoch apeluje do wszystkich uczestników ŚDM, by natychmiast zgłaszali się do szpitali, gdy zauważą u siebie podejrzane objawy – takie jak wysoka gorączka, bóle głowy, gardła, zaburzenia widzenia lub utrata przytomności. – Nie zwalajcie złego samopoczucie na zmęczenie i stres związany z podróżą – ostrzegają włoscy biskupi.

Konferencja Episkopatu Włoch złożyła już kondolencje rodzinie zmarłej Susanny Rufi.
śdm

źródło: fakt.pl


(Visited 2 216 times, 2 visits today)