Mężczyźni, którzy fotografowali zwłoki Ewy Tylman, usłyszeli już zarzuty prokuratora. Chodzi o Rafała G., który znalazł ciało zaginionej w listopadzie 26-latki, oraz dwóch pracowników wykonujących prace dla firmy pogrzebowej Universum, którzy transportowali zwłoki do Zakładu Medycyny Sądowej.

tylman

Poznańska prokuratura postawiła właśnie zarzuty trzem mężczyznom, którzy robili zdjęcia zwłokom Ewy Tylman (†26 l.) wyłowionym w poniedziałek 25 lipca z Warty.

Zarzuty usłyszał Rafał G., który zauważył ciało unoszące się na powierzchni rzeki. Mężczyzna poinformował o znalezisku służby, jednak zanim policjanci dotarli na miejsce, zrobił zdjęcia zwłok oraz nagrał film. Później zdjęcia i wideo próbował sprzedać poznańskim mediom za odpowiednio tysiąc i cztery tysiące złotych.
Niedziela do Polski

Zarzuty postawiono też dwóm pracownikom firmy współpracującej z zakładem pogrzebowym Universum. Mężczyźni w poniedziałek 29 lipca wieczorem przewozili ciało Ewy Tylman do Zakładu Medycyny Sądowej. Tam otworzyli worek ze zwłoki i zrobili sobie z nimi zdjęcia.

– W przypadku dwóch pracowników firmy pogrzebowej jest to zarzut znieważenia zwłok. Z kolei mężczyzna, który znalazł ciało, usłyszał zarzut usiłowania ujawnienia informacji ze śledztwa – mówi w rozmowie z Fakt24.pl Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.
źródło: fakt.pl


(Visited 2 046 times, 4 visits today)