Reprezentacja Niemiec pokonała Ukrainę 2:0 (1:0) w drugim meczu grupy C Euro 2016. Dzięki bramkom Shkodrana Mustafiego i Bastiana Schweinsteigera nasi zachodni sąsiedzi nie tylko zainkasowali komplet punktów, ale objęli również prowadzenie w tabeli.
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl

 

Po pierwszej kolejce rywalizacji podopieczni Joachima Loewa prowadzą, wyprzedzając Polskę dzięki lepszemu bilansowi strzelonych goli. Kadra Adama Nawałki wygrała z Irlandią Północną 1:0. Długo wydawało się, że pojedynek Niemców zakończy się dokładnie takim samym rezultatem, lecz gola w drugiej minucie doliczonego czasu gry strzelił Bastian Schweinsteiger.

Foto: Onet
Już w czwartek Polacy lub Niemcy mogą zagwarantować sobie awans do fazy pucharowej turnieju. Zmierzą się bowiem w bezpośrednim starciu, którego zwycięzca będzie już mógł myśleć o pojedynku w 1/8 finału i analizować, kto będzie jego potencjalnym rywalem. Również ewentualny podział punktów w praktyce zapewni promocję obu ekipom.

Selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka już bezpośrednio po zakończeniu meczu z Irlandią Północną zapowiedział, że wszystkie siły koncentruje na przygotowaniu ekipy do starcia z zachodnim sąsiadem. – Już wcześniej myśleliśmy o Niemcach i chcemy przystąpić do tego meczu z konkretnym planem – zdradził w rozmowie z „Polsatem Sport”.

Starcie rozegrane zostanie na Stade de France w podparyskim Saint-Denis w czwartek o godzinie 21:00.

źródło: onet.pl


(Visited 124 times, 2 visits today)