Nie żyje Anna Maria Jacobini – znana włoska dziennikarka, która prowadziła relację z Światowych Dni Młodzieży dla telewizji RAI. Koledzy dziennikarze znaleźli ją martwą w pokoju hotelowym. Miała 58 lat. Prawdopodobnie przyczyną śmierci był zawał serca. Dziennikarka podczas pobytu w Krakowie całymi dniami nagrywała wywiady i relacje. Nie doczekała zakończenia ŚDM.
jacobini

Anna Maria Jacobini, włoska dziennikarka telewizji RAI miała 58 lat. Wysłanniczka zmarła w Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży. O jej śmierci poinformowała dziś dyrekcja włoskiej stacji telewizyjnej. Prawdopodobnie przyczyną zgonu był zawał serca. Znana dziennikarka przyjechała do Krakowa, aby przygotowywać relacje dla dwóch programów nadawanych w pierwszym kanale włoskiej telewizji publicznej.
Niedziela do Polski

W piątek, 29 lipca wieczorem, po zakończeniu intensywnego dnia pracy Anna Maria Jacobini poszła do hotelu, żeby przygotować się do wyjścia na kolację. Czekający na nią koledzy byli zawiedzeni, bo kobieta nie pojawiła się na umówionym spotkaniu. Postanowili sprawdzić, co się stało. Kiedy dostali się do jej pokoju, już nie żyła.
Kierownictwo włoskiej telewizji RAI opublikowało oświadczenie, w którym informuje, że władze stacji są pogrążone w smutku i przekazują kondolencje rodzinie oraz współpracownikom zmarłej dziennikarki.

źródło: fakt


(Visited 1 492 times, 4 visits today)