Przeskocz do treści

ŻENADA! Koniec z darmowym roamingiem, operator milionów Polaków dostał zgodę

Żenada! Nieczęsto się zdarza, żeby jakaś zmiana faktycznie była zmianą na lepsze. Ta akurat była, ale to już wkrótce nie będzie aktualne. Koniec z darmowym roamingiem w zasadzie staje się faktem. Play już dostał zgodę. Opłaty będą podnoszone.
Codzienne busy do Holandii, Niemiec Belgii i Polski, bez przesiadek, pod dom nowymi autami

Dobra zmiana, o której mowa to zniesienie opłaty za roaming, do którego doszło w połowie 2017 roku. Dzięki temu Europejczycy korzystają z telefonów za granicą UE, płacąc tyle, co we własnym kraju.

Darmowy roaming? Przeszłość

Niestety, zapowiada się na to, że wkrótce nadejdzie koniec tej pozytywnej i korzystnej dla użytkowników telefonów zmiany. Koniec z darmowym roamingiem!

Temat zniesienia opłaty za roaming był, od momentu wejścia w życie, ciągle komentowany. Polscy operatorzy sieci komórkowych wciąż mówią o stratach, spowodowanych przez tę zmianę prawa.

Od razu w ubiegłym roku telekomy wystąpiły do Urzędu Komunikacji Elektronicznej, o możliwość naliczania dodatkowych opłat za połączenia i korzystanie z Internetu na terenie UE.
codzienne przejazdy busem z polski do holandii

Play dostał zgodę

Niestety, stało się. Spełniło się marzenie jednego z operatorów sieci komórkowej. Spółka P4, operator sieci Play otrzymał od UKE zgodę na wprowadzenie dodatkowych opłat roamingowych na terenie UE. Oznacza to wielkie zmiany dla konsumentów.

– Spółka spełniła warunki przewidziane w przepisach, a głównym argumentem za wprowadzeniem dopłat są straty ponoszone przez Play – tak wyjaśniono tę decyzję.

Teoretycznie jest się czym pocieszyć

Jednak, aby zupełnie stratni nie byli użytkownicy. Urząd Komunikacji Elektronicznej wyznaczył maksymalne stawki, jakie operator będzie mógł zaoferować swoim użytkownikom.Pocieszyć można się już teraz jedynie informacją, że w 2018 r. w życie wejdzie rozporządzenie o transgranicznym korzystaniu z usług on-line. Oznacza to, że wykupione we własnym kraju cyfrowe treści takie jak prasa, muzyka i filmy będą dostępne również za granicą.

Źródło: wprost.pl/pikio.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *