Na krajowej drodze nr 50 koło Mszczonowa (woj. mazowieckie) zderzyły się dwa samochody osobowe. Zginęło troje dzieci, siedem osób jest rannych, w tym trzy ciężko.

Dzieci, które zginęły w wypadku, miały sześć, dziewięć i 11 lat. Samochody, volvo i ford, zderzyły się czołowo, gdy jeden z nich wyprzedzał kilka pojazdów.

Droga była zablokowana od godz. 21 w sobotę, gdy doszło do tragedii, do godz. 3.30 w niedzielę nad ranem. Samochody były kierowane na objazdy. Policja potrzebowała czasu na zebranie śladów i zabezpieczenie zniszczonych pojazdów.

Niezbędna pomoc ofiarom wypadku została udzielona. Osoby, które przeżyły, zostały przewiezione do szpitali. Kierowcę volvo przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Warszawie. Jego stan jest bardzo ciężki – powiedziała TVP Info podinspektor Edyta Marczewska z policji w Żyrardowie.

Każdym z samochodów jechało pięć osób, były to rodziny z dziećmi. Zginęły dzieci, które podróżowały jednym z aut. Dzieci z drugiego pojazdu są w stanie stabilnym. Wypadek przeżyli kierowcy obu aut oraz osoby, które podróżowały na przednich siedzeniach – powiedziała Marczewska. Jak dodaje policjantka, ustalenie przebiegu wypadku trochę potrwa, ponieważ oba auta są bardzo zniszczone, a siła uderzenia poodwracała je.

(Visited 599 times, 1 visits today)