Pięć pojazdów chroniących przejazd premier Beaty Szydło z lotniska w Tel Awiwie zderzyło się na jednej z ulic w Jerozolimie. Premier nie odniosła obrażeń. Samochód wiozący Beatę Szydło był na czele kolumny i nie uczestniczył w wypadku.

– W poniedziałek doszło do kolizji kilku pojazdów z kolumny jadącej z premier Beatą Szydło z lotniska w Tel-Awiwie do Jerozolimy. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało – informuje rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Busy do Holandii, Belgii oraz Holandii

Samochód wiozący premier, który był na czele kolumny, nie uczestniczył w wypadku. Zderzyło się kilka busów, którymi jechali członkowie delegacji.

Premier wraz z częścią ministrów we wtorek weźmie udział w polsko-izraelskich konsultacjach międzyrządowych. Rzeczniczka BOR Natalia Markiewicz podkreśliła, że „strona izraelska odpowiada w pełni za ochronę pani premier na terytorium Izraela”. Natomiast „samochodem, który spowodował zdarzenie, kierował kierowca izraelskiej ochrony. Zdarzenie nie dotyczyło samochodu osoby ochranianej”.

MSZ poinformowało na Twitterze, że w kolizji nie uczestniczył samochód, którym jechał minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Pękła opona? 

– Rozmawiałem z dwoma ministrami i mogę powiedzieć, że nic bardzo dramatycznego się nie wydarzyło. Do tej listy strat polskiej delegacji, dodałbym rozbitą wargę jednej z pań wiceminister – mówił w programie „24 minuty” minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin.

Na antenie TVP Info, wicepremier potwierdził, że samochód, którym jechała Beata Szydło nie uczestniczył w wypadku. Samochody jadące około 70 km/godz. miały nagle zahamować. Wtedy też miało dojść do zderzenia.

– Z nieoficjalnych informacji wynika, że pękła opona w jednym z samochodów dostarczonych przez rząd izraelski. Jak widać nie tylko w Polsce jest kłopot z oponami. Pamiętamy wypadek z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy – podsumował Jarosław Gowin.

Premier wraz z częścią ministrów we wtorek weźmie udział w polsko-izraelskich konsultacjach międzyrządowych. Oprócz szefa MSZ premier towarzyszą m.in.: minister obrony Antoni Macierewicz, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i minister sportu Witold Bańka. – Program wizyty jest realizowany zgodnie z planem – zapowiedział Bochenek.

źródło: tvp.info

(Visited 63 times, 3 visits today)