Temat przyjmowania uchodźców jest cały czas gorący i budzi skrajne emocje. Jednak Polacy nie chcą przyjmowania ich do Polski. Świadczy o tym między innymi ostatni sondaż. Co są w stanie poświęcić, by tylko do tego nie doszło?
codziennie busy do holandii

Według sondażu przeprowadzonego przez IBRIS dla tygodnika „Polityka” w czerwcu tego roku, 56,5 proc. respondentów uważa, że Polska nie powinna przyjąć uchodźców nawet wtedy, gdy Unia Europejska ograniczyłaby przez to wypłatę funduszy unijnych.

Trochę ponad 40 proc. uważa, że w takiej sytuacji nasz rząd powinien jednak ustąpić.

Padło też, wydaje się, trudniejsze pytanie: „Czy Polska powinna odmówić przyjęcia uchodźców z krajów muzułmańskich nawet gdyby z tego powodu wiązało się to z koniecznością opuszczenia Unii Europejskiej?”.
Polacy w wiekszości odpowiedzieli twierdząco. „Zdecydowanie tak” i „raczej tak” odpowiedziało łącznie 51,2 proc. osób.

Jedynie 37,6 proc. uważa, że w takim przypadku powinniśmy przyjąć uchodźców.

Po tym jak UE podpisała umowę z Turcją, dzięki której zamknięto tzw. szlak bałkański, przed największym wyzwaniem związanym z przyjmowaniem migrantów stoją Włochy.

W ostatnich dniach włoskie gazety informowały, że rząd rozważa zamknięcie portów dla statków organizacji pomocowych, które nie pływają pod włoską banderą. Zastanawiano się nawet nad konfiskatą statków organizacji humanitarnych.

 

KE przyznała Włochom rację, że sytuacja na szlaku w centralnej części Morza Śródziemnego jest bardzo trudna. Na Półwysep Apeniński przybywają uchodźcy z obszarów objętych wojną, ale większość stanowią migranci ekonomiczni.
– Nasze wysiłki muszą się koncentrować na solidarności z osobami uciekającymi przed wojną i prześladowaniami oraz z naszymi państwami członkowskimi znajdującymi się pod największą presją. Jednocześnie musimy wesprzeć Libię w walce z przemytnikami i usprawnianiu kontroli granicznych w celu zmniejszenia liczby osób podejmujących niebezpieczną podróż do Europy – ogłosił szef KE Jean-Claude Juncker.

źródło: WP

Najczęściej wyszukiwane: busy do holandii , bus do holandii , przewozy do holandii , busy holandia , busy holandia polska , polska holandia, polska holandia, busy polska holandia, polska bus, bus holandia, bus polska holandia, bus holandia polska, busy z holandii do polski

(Visited 337 times, 1 visits today)