Samochód dostawczy wjechał w grupę pieszych w pobliżu meczetu w Londynie tuż po wieczornej modlitwie. Jest wielu rannych. Jedna osoba zginęła. Według świadków w aucie były się trzy osoby, jedna została aresztowana, a dwóm udało się zbiec z miejsca zdarzenia. Burmistrz Londynu Sadiq Khan zdarzenie w Londynie nazwał „przerażającym atakiem terrorystycznym na niewinnych ludziach”.W ataku zginęła jedna osoba. Jest nią starszy mężczyzna. – Ten człowiek wyszedł z meczetu i zemdlał. Kiedy ludzie podeszli, by mu pomóc, wjechał w nich rozpędzony samochód terrorysty – powiedział w rozmowie z „Daily Mail” świadek zdarzenia Atikur Arhman.

Londyńska policja podała, że sprawcą ataku jest 48-letni mężczyzna.

Aresztowano 48-letniego kierowcę samochodu, który znajduje się w szpitalu, a po zwolnieniu przez lekarzy będzie zatrzymany i poddany badaniom psychiatrycznym.
Władze położonego w pobliżu miejsca zdarzenia meczetu napisały w komunikacie, że „przez dekady bardzo ciężko pracowały na rzecz tworzenia pokojowej i tolerancyjnej społeczności w Finsbury Park” i „potępiają akty nienawiści, które mają nas podzielić”. Jednocześnie zaapelowano o zachowanie spokoju w trakcie śledztwa i podkreślono, że władze świątyni współpracują z policją i lokalnymi władzami.

„Nasz meczet i centrum społeczności oferują istotne wsparcie dla wielu mieszkańców północnego Londynu i będziemy to robić nadal, niezależnie od tego zajścia” – zaznaczyły władze meczetu.

codziennie busy do holandii

źródło: WP

(Visited 98 times, 1 visits today)