• – Co najmniej 30 osoby zginęły a 94 zostały ranne w rezultacie eksplozji bomby podczas wesela w tureckim mieście Gaziantep, w pobliżu granicy z Syrią – poinformował urząd gubernatora prowincji Gaziantep
• O zamach podejrzewane jest tzw. Państwo IslamskieŁadunek wybuchowy eksplodował w sobotę późnym wieczorem podczas przyjęcia weselnego. Wybuch był tak silny, że słychać go było prawie w całym mieście. Telewizja CNN Turk przekazała obrazy, na których widać liczne ciała ofiar, ambulanse i służby ratunkowe w akcji. Policja zablokowała okoliczne ulice, usuwając tłumy przechodniów i gapiów. Tłum skandował „Allah jest wielki” i wnosił okrzyki potępiające ataki terrorystyczne.
Według miejscowych służb bezpieczeństwa wybuch nastąpił kiedy duża grupa uczestników przyjęcia wyszła na ulicę aby tam kontynuować zabawę. Mahmut Togrul, deputowany do parlamentu Turcji z ramienia prokurdyjskiej Ludowej Partii Demokratycznej (HDP) oświadczył, że ślub i wesele odbywały się w społeczności kurdyjskiej.O zamach podejrzewane jest tzw. Państwo Islamskie (IS), które w przeszłości było oskarżane o liczne ataki terrorystyczne na Kurdów.

Gubernator położonej w południowo wschodniej Turcji prowincji Gaziantep, Ali Yerlikaya, powiedział agencji prasowej Anadolu, że „był to zamach terrorystyczny”. Prowincja zamieszkana w znacznej mierze przez Kurdów walczących o autonomię.
Niedziela do Polski

Według wicepremiera Turcji Mehmeta Simseka „barbarzyńskiego ataku” prawdopodobnie dokonał zamachowiec – samobójca. „Wszystkie ugrupowania terrorystyczne – PKK (Partia Pracujących Kurdystanu), Daesz (IS), ruch Gulena biorą Turcję na cel. Ale, jeśli Bóg pozwoli, zwyciężymy” – powiedział Simsek w wywiadzie dla telewizji NTV.źródło: wp.pl