Oficjalne statystyki Ministerstwa Finansów nie pozostawiają wątpliwości. Po zaledwie dwóch miesiącach tego roku zadłużenie Skarbu Państwa powiększyło się aż o 23,45 mld zł. Okazuje się, że kwota ta stanowi 43 proc. całorocznego wzrostu długu w 2015 r. (54,6 mld zł). Czy rząd Beaty Szydło chce pobić niechlubny rekord ustanowiony jeszcze przez ekipę Donalda Tuska? Przypomnijmy, że w najgorszym – jak do tej pory – 2010 roku ekipa „Kierownika” pozaciągała nowych długów na łączną kwotę 78 mld zł. Czy w tym roku będzie gorzej?!

 

Zgodnie z oficjalnymi statystykami publikowanymi przez Ministerstwo Finansów zadłużenie Skarbu Państwa w styczniu b.r. wzrosło o 13 mld 324 mln zł, w lutym natomiast o 10 mld 125 mln zł. Łącznie daje to astronomiczną kwotę 23 mld 449 mln zł! To oznacza, że zadłużenie we wspomnianym okresie przyrastało dziennie o ponad 390,8 milionów złotych! Podkreślam – DZIENNIE! Nie ważne czy był to piątek, świątek czy niedziela. Każdego dnia dług rósł w zastraszającym tempie.

Aby lepiej zobrazować skalę wzrostu zadłużenia w ciągu dwóch pierwszych miesięcy b.r. poniżej prezentuję jeszcze jedno, tradycyjne już na tym blogu, porównanie – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas tegorocznego finału zebrała łącznie 72,7 mln zł. Aby uzbierać pieniądze, które pokryłyby kwotę o jaką zwiększył się dług naszego kraju od stycznia do lutego (23,45 mld zł), ekipa Jerzego Owsiaka musiałaby zorganizować… 322 takich finałów!

11

Jeśli zadłużenie Skarbu Państwa w kolejnych miesiącach będzie się powiększało nadal w takim tempie, to rząd Beaty Szydło pobije niechlubny rekord należący do ekipy Donalda Tuska. Przypomnijmy, że w najgorszym – jak do tej pory – 2010 roku ekipa „Kierownika” pozaciągała nowych długów na łączną kwotę 78 mld zł. Jeśli obecne tempo wzrostu zadłużenia zostanie zachowane, to gigantyczny wynik z 2010 roku zostanie w tym roku osiągnięty już w okolicach lipca!

 

źródło: http://niewygodne.info.pl/

(Visited 147 times, 2 visits today)