Na pokładzie znajdowało się 56 pasażerów i 10 członków załogi. Linie EgyptAir poinformowały, że wśród pasażerów było m.in. 30 Egipcjan, 15 Francuzów, oraz po jednym obywatelu Wielkiej Brytanii, Portugalii, Kanady i Belgii. Jak potwierdziło polskie MSZ, na pokładzie samolotu nie było obywateli Polski.
Egipskie władze poinformowały, że jest zbyt wcześnie, by przesądzać, że uznany za zaginiony samolot linii EgyptAir lecący z Paryża do Kairu rozbił się. Maszyna z 66 osobami zaginęła w nocy nad Morzem Śródziemnym.

Tymczasem greckie służby lotnicze informują, że zaginiony samolot linii EgyptAir rozbił się w pobliżu greckiej wyspy Karpathos. Według agencji AFP maszyna spadła do morza niedaleko wyspy Karpathos, leżącej między Kretą a Rodos. Przyczyny katastrofy są nieznane.
2

Airbus A320 wystartował z lotniska Charles de Gaulle w Paryżu w środę o godz. 23.09. Zgodnie z planem, lot MS804 miał zakończyć się w egipskiej stolicy o godz. 3.15 czasu lokalnego. Według egipskiego Ministerstwa Lotnictwa Cywilnego kontakt z załogą samolotu utracono jednak krótko po jego wejściu w egipską przestrzeń powietrzną o godz. 2.30.

Airbus znajdował się wówczas nad wodami Morza Śródziemnego na wysokości ponad 11 kilometrów i ok. 280 kilometrów od egipskiego wybrzeża.
Anonimowi przedstawiciele egipskich władz lotniczych, cytowani przez agencje AP i dpa, poinformowali przed godziną 9 rano, że samolot rozbił się. Później stwierdzeniu temu oficjalnie zaprzeczyło jednak egipskie Ministerstwo ds. Lotnictwa Cywilnego. Także premier Egiptu podkreślił, że jest zbyt wcześnie by rozstrzygać co stało się z maszyną.źródło: wp.pl