Cytując portal niezalezna.pl kobiety traktowane są przez dżihadystów koszmarnie. Robią z nimi co im się żywnie podoba. Wymieniają się między sobą, handlują, wykorzystują, traktują jak rzeczy, odzierają z resztek godności. 21-letnia jazydka zwróciła się z apelem do Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych aby, zniszczyć Państwo Islamskie.

Islamiści z Państwa Islamskiego nie przywiązują jakiejkolwiek uwagi do traktowania wyznawców innych religii „po ludzku”. Osoby te, a zwłaszcza kobiety, są niegodne najmniejszej uwagi, traktowane jak rzeczy, zdobycze wojenne.

 

21-letnia dziewczyna była więziona przez dzihadystów przez trzy miesiące. Jazydka wyznała członkom Rady Bezpieczeństwa ONZ, co ją spotkało podczas niewoli. Nadia Murad Basee Taha w sierpniu 2014 r. została porwana przez ISIS ze swojej wioski. Razem z innymi jazydkami przewieziono je do Mosulu, siedziby dżihadystów z Państwa Islamskiego.

 

busy do niemiec

 

 

Bojownicy ISIS gwałcą kobiety i dziewczynki, aby je zniszczyć, aby upewnić się, że już nigdy nie będą mogły prowadzić normalnego życia

 

Jak relacjonowała kobieta całą drogę do Mosulu poniżali ją, dotykali. Razem z ponad 150 jazydzkimi rodzinami przewieźli ich do Mosulu. Dżihadyści wymieniali się nimi jak….

Opisała, co robili z nią islamiści.

„Jeden z tych mężczyzn podszedł do mnie. Chciał mnie zabrać. Gdy podniosłam wzrok, byłam przerażona. Był ogromny, wyglądał jak potwór. Płakałam, mówiłam, że jestem za młoda, a on jest wielki. Uderzył mnie, kopnął, a potem pobił. Potem podszedł do mnie inny mężczyzna. Był trochę mniejszy. Błagałam, żeby to on mnie zabrał, bardzo bałam się tego pierwszego mężczyzny. Wziął mnie, powiedział, żebym zmieniła wyznanie. Odmówiłam. Tej nocy mnie pobił. Kazał mi się rozebrać. Strażnicy, którzy mnie pilnowali, gwałcili mnie – aż zemdlałam. Błagam was – pozbądźcie się Daesh (Państwa Islamskiego)”

Jazydka uciekła po trzech miesiącach niewoli. Obecnie mieszka w Niemczech.

 

źródło: niezalezna.pl

(Visited 103 times, 4 visits today)