Magazyn „Kicker” co pół roku sporządza klasyfikację najlepszych piłkarzy Bundesligi na każdej pozycji. Wśród napastników znów równych sobie nie miał Robert Lewandowski z Bayernu Monachium.
Lewandowski

Robert Lewandowski dominuje w rankingu „Kickera” począwszy od 2013 roku. Wówczas po raz pierwszy wygrał klasyfikację napastników, a równych sobie nie miał także w trzech kolejnych edycjach plebiscytu, przy czym tylko w połowie 2013 roku umieszczono go w najwyższej kategorii – „klasa światowa”.

Po czterech kolejnych triumfach, na koniec 2014 roku Lewandowski musiał uznać wyższość Alexandra Meiera z Eintrachtu Frankfurt, ale bardzo szybko odzyskał przodownictwo i utrzymuje się na szczycie.BUSY DO HOLANDII, BELGII, NIEMIEC

Na zakończenie 2015 roku „Lewy” powrócił na najwyższy poziom oznaczany jako „klasa światowa” i nieznacznie zdystansował Pierre-Emericka Aubameyanga. Po rundzie wiosennej Polak nadal znajduje się w grupie najlepszych, za to Gabończyk spadł do „klasy międzynarodowej”.

Triumf Lewandowskiego nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że snajper Bayernu Monachium wywalczył tytuł króla strzelców z dorobkiem 30 goli. Od kilku dekad żaden zawodnik nie zdobył w pojedynczym sezonie Bundesligi tak dużej liczby bramek.
Dodajmy, że w rankingu sklasyfikowany został jeszcze jeden Polak – Łukasz Piszczek w zestawieniu bocznych obrońców ustąpił tylko Philippowi Lahmowi, ale znalazł się dopiero w kategorii „klasa ligowa”.

źródło: wp.pl


(Visited 226 times, 2 visits today)