Pieniądze z programu 500 plus w mniejszych miejscowościach mogą być wypłacane jeszcze w kwietniu. Zapowiada to wiceminister rodziny Marcin Zieleniecki.

Gminy uwijają, żeby wszystko było gotowe na czas i robią co mogą, by ułatwić mieszkańcom składanie wniosków o wypłatę świadczenia. W Gdańsku na przykład będzie można to zrobić także w niektórych szkołach.

Do obsługi programu 500 plus w Gdańsku zatrudniono 45 osób. Spodziewanych jest około 25 tysięcy wniosków. Uruchomiono infolinie informacyjne po to, żeby składanie wniosków maksymalnie ułatwić.

Na przygotowanie się do programu wydano tam prawie 900 tysięcy złotych.

1 kwietnia w trasę mają też ruszyć biura mobilne – zapowiada wiceminister Zieleniecki.

– Rozważamy możliwość skierowania busów, które będą jeździć po mniejszych gminach i będzie można w nich złożyć wniosek – mówi Zieleniecki.

Wnioski można składać do 1 lipca. Będą wypłacane oczywiście z wyrównaniem.

– Mamy trzy miesiące na przyjecie wniosków. Niezależnie od tego czy ktoś złoży wniosek 26 czerwca czy 1 lipca pieniądze otrzyma od 1 kwietnia. I na pewno nikomu pieniądze nie przepadną – zapewnia Krystyna Kobylińska z Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

Urzędnicy apelują też, żeby wysyłać wnioski drogą elektroniczną, żeby na początku miesiąca nie było gigantycznych kolejek w punktach ich przyjmowania.

źródło :Radio ZET/KP/AK

Camping (1)

(Visited 63 times, 1 visits today)