Euro 2016 nie przestaje generować olbrzymich emocji. Turniej wszedł już w decydującą fazę, ale przez ostatni miesiąc dostarczył kibicom całą masą wrażeń. Niestety fani na całym Starym Kontynencie wciąż obawiają się jeszcze zagrożenia terrorystycznego. Nie ma się więc co dziwić, że na francuskich ulicach dochodzi w związku z tym do bardzo niecodziennych sytuacji. Jedna z nich miała w niedziele miejsce pod Stade de France!
Przed Euro 2016 obawy kibiców dotyczące potencjalnego zamachu terrorystycznego były ogromne. Wszystko za sprawą wydarzeń do których doszło w Paryżu kilka miesięcy wcześniej. Ostatecznie jednak podczas turnieju jedyne niebezpieczne wydarzenia miały miejsce przy okazji starć pseudokibiców, a zagrożenie ze strony radykałów religijnych udało się całkowicie zneutralizować miejscowej policji. Nastroje w społeczeństwie wciąż są jednak napięte.

Świetnie obrazuje to sytuacja do jakiej doszło przed spotkaniem ćwierćfinałowym Francja – Islandia. Gromadzący się kibice w pewnym momencie, kilka minut po godzinie 17:00 usłyszeli wybuch. Cała grupa była absolutnie przerażona. Sprawy nie poprawiła wcale interwencja policji, która przez jakiś czas nie pozwoliła kibicom kontynuować drogi na stadion. Okazuje się jednak, że niepokój był całkowicie niepotrzebny.
Busy do Holandii. Codzienne przejazdy bez limitu Bagażu
Jak informuje angielski „Daily Mirror” wybuch, który usłyszeli kibice, był spowodowany detonacją przez policję małego ładunku, który pomógł otworzyć drzwi samochodu źle zaparkowanego pod stadionem. W pojeździe nie znaleziono jednak żadnych podejrzanych przedmiotów. – Takie kontrole zdarzają się w Paryżu regularnie. Nie wysadzono całego samochodu – powiedział jeden z funkcjonariuszy.

Do końca turnieju jeszcze tylko trzy spotkania. Nie oznacza to jednak, że potem problem całkowicie zniknie. Po listopadowych zamachach w Paryżu jeszcze długo mieszkańcy nie będą czuć się w takich sytuacjach całkowicie bezpiecznie.
źródło: fakt.pl


(Visited 397 times, 2 visits today)