W wyniku wybuchu samochodu w Kijowie zginął znany dziennikarz, 44-letni Paweł Szeremet – poinformowała agencja Interfax-Ukraina. Auto eksplodowało na skrzyżowaniu w samym centrum stolicy Ukrainy.
busy do holandii

Wybuch nastąpił o godz. 7.45 czasu lokalnego (godz. 6.45 czasu polskiego). Samochód należał do szefowej gazety internetowej „Ukraińska Prawda”, Ołeny Prytuły. Nie było jej w aucie w chwili eksplozji.

Według wstępnych informacji przekazanych przez policję, w samochodzie eksplodował ładunek wybuchowy. Na miejsce udała się szefowa policji Chatia Dekanoidze. Jak mówiła, dokładne wyjaśnienie śmierci znanego dziennikarza to dla niej rzecz priorytetowa.Paweł Szeremet od kilku lat mieszkał w Kijowie i współpracował z popularną internetową gazetą „Ukraińska Prawda”. Znany jest jako założyciel niezależnego informacyjnego portalu „Białoruski Partyzan”, krytykującego autorytarne białoruskie władze.

Paweł Szeremet był białoruskim dziennikarzem represjonowanym przez reżim Łukaszenki. Krytycznie pisał też o władzach w Rosji. Dziennikarz miał 44 lata.
źródło: onet.pl


(Visited 188 times, 3 visits today)