Państwo islamskie opublikowało nagranie, które już odbiło się echem na świecie. Na wideo widać, jak chłopcy dokonują egzekucji na więźniach w Syrii. Dzieci mają nie więcej niż 13 lat.
Chłopcy ubrani są w wojskowe stroje, a na głowach mają chusty. Jeden z nich wyraźnie odstaje od reszty. Nie został na razie zidentyfikowany, ale z powodu jasnej karnacji i podpisu „Abdullah al-Britani”, bardzo prawdopodobne, że jest Brytyjczykiem. Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych na razie nie potwierdziło tych doniesień.
Klęczący więźniowie to kurdyjscy bojownicy. Plutonem egzekucyjnym dowodzi chłopiec, nazwany w filmie Tunezyjczykiem (Abu al-Bara al-Tunisi). Przemawia on do Kurdów po arabsku, obiecując więcej przemocy i sugerując, że walka przeciwko nim dopiero się zaczęła. Pozostali chłopcy podpisani są jako Egipcjanin (Abu Ishaq al-Masri), Kurd (Abu Fu’ad al-Kurdi)

Wykorzystywanie dzieci w propagandowych filmach Państwa Islamskiego to nie nowość. Terroryści używają nieletnich żołnierzy, aby zaprezentować swoją bezwzględność i pochwalić się kolejnym pokoleniem bojowników. W strukturach ISIS żyje prawdopodobnie około 50 brytyjskich dzieci.
busy do holandii
źródło: o2.pl


(Visited 244 times, 2 visits today)