Mężczyzna podejrzany o podłożenie ładunku wybuchowego w autobusie komunikacji miejskiej został zatrzymany – poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Do ujęcia podejrzanego doszło po obławie policji na osiedlu Lokum di Trevi, na wrocławskim Tarnogaju, gdzie od dwóch godzin trwała akcja policji. Mężczyzny poszukiwano od pięciu dni.
W działaniach policji uczestniczyli antyterroryści. Cały budynek przy ul. Tarnogajskiej i Klimasa został przed godz. 15 otoczony przez funkcjonariuszy, ewakuowano też część mieszkańców.

Według nieoficjalnych informacji, mężczyzna przyznał się do winy.


Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl

Przypomnijmy, do wybuchu w centrum Wrocławia w pobliżu skrzyżowania ulicy Kościuszki i Dworcowej doszło w zeszły czwartek tuż przed godziną 14. Ładunek wybuchowy pozostawiony w autobusie był wyposażony w zapalnik czasowy. Do eksplozji doszło, gdy kierowca wyniósł pakunek na zewnątrz i wracał do pojazdu.

W wyniku wybuchu lekko ranna została jedna z kobiet, która znajdowała się w pobliżu przystanku. – Została skaleczona w rękę. To jednak nic groźnego – mówił Onetowi Krzysztof Gielsa, rzecznik Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

źródło: onet.pl
(Visited 89 times, 1 visits today)