Trzeba się liczyć z tym, że Wojciech Szczęsny nie zagra z Niemcami – ogłosił na konferencji prasowej lekarz polskiej kadry, Jacek Jaroszewski. Jak wyjaśnił, istnieje podejrzenie, że nasz bramkarz ma krwiaka w mięśniu czworogłowym uda.
Sytuacja zdrowotna po niedzielnym meczu w Nicei wygląda dobrze, z jednym wyjątkiem. Mam na myśli Wojciecha Szczęsnego. Nie chodzi wcale o jego zderzenie z Łukaszem Piszczkiem w końcówce meczu, ale sytuację z pierwszej połowy, wówczas Kyle Lafferty wpadł na naszego bramkarza – relacjonował lekarz kadry. Dodał, że Wojciech Szczęsny ma zostać szczegółowo przebadany w Nantes. Sytuacja jest dynamiczna. Nie chciałbym wyrokować, co dalej. Mam nadzieję, że nie będzie źle – zastrzegł Janiszewski. Podkreślił, że po niedzielnym meczu pozostali zawodnicy są dobrze zregenerowani i nie mają podobnych problemów.

Biało-czerwoni, którzy w niedzielę w Nicei odnieśli pierwsze w historii polskiego futbolu zwycięstwo w mistrzostwach Europy, wrócili w nocy do La Baule.

Selekcjoner postanowił odwołać wieczorny trening na tutejszym Stade Moreau-Defarges. Zamiast tego piłkarze mają zaplanowane zajęcia na siłowni w swoim hotelu.
BUSY DO HOLANDII, BEZ LIMITU BAGAŻU

Bjoern Kuipers poprowadzi czwartkowy mecz Polaków na piłkarskich mistrzostwach Europy, w którym podopieczni Adama Nawałki zmierzą się w podparyskim Saint-Denis z Niemcami. 43-letni Holender sędziował wcześniej dwukrotnie w spotkaniach biało-czerwonych.

Kuipers to doświadczony arbiter. W ostatnim mundialu – dwa lata temu w Brazylii – prowadził trzy mecze. Polakom sędziował dwukrotnie. W obu przypadkach spotkania odbywały się w Warszawie – gdy biało-czerwoni grali towarzysko z Francją w 2011 roku (0:1) i trzy lata temu w eliminacjach do mundialu z Czarnogórą (1:1).
źródło: rmf24.pl


(Visited 362 times, 1 visits today)