Do Wielkiej Brytanii dotarła w poniedziałek pierwsza grupa „nastolatków” z obozu dla migrantów w Calais na północy Francji. Brytyjskie władze rozpoczęły tym samym realizację swego zobowiązania do przyjęcia pozbawionych opieki dzieci przed likwidacją obozowiska.

chiCzternaścioro nastolatków w wieku 14-17 lat, których sprawy rozpatrzono w pierwszej kolejności, zostało przywiezionych do Croydon w południowym Londynie, gdzie mają dołączyć do krewnych już mieszkających na Wyspach.

Brytyjski resort spraw wewnętrznych informował, że uzgodniono w tym roku przetransportowanie 80 dzieci w ramach unijnych przepisów o łączeniu rodzin. Wszyscy młodzi imigranci pochodzą z Syrii, Sudanu, Afganistanu oraz zamieszkującej Kuwejt bezpaństwowej społeczności nazywanej Bidoon.

Konserwatywni posłowie z brytyjskiego parlamentu są zbulwersowani. „Dzieci tak nie wyglądają”.

David Davies z Partii Konserwatywnej obawia się, że dochodzi do pogwałcenia brytyjskiej gościnności. Dodaje, że zastanawia go, dlaczego wśród nich nie ma żadnych dziewczynek. Jego zdaniem, to w końcu one powinny być w większym niebezpieczeństwie.chi2

Czy rzeczywiście tak wyglądają dzieci w wieku 14-17 lat, które przeżyły wielką traumę? Gdzie te dziewczynki?

 

źródło: ndie.pl

 

(Visited 48 times, 48 visits today)