Cztery osoby zatrzymane przez ABW – dwie z nich mogły szykować zamach terrorystyczny. Ci dwaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani, śledztwo prowadzi olsztyńska prokuratura okręgowa.
Jeden z zatrzymanych to Wojciech K. z okolic Olsztyna. Mężczyzna miał w domu ponad 5 kilogramów materiałów wybuchowych i środki chemiczne do ich produkcji. Drugi to Krzysztof G. z innej części Polski. U niego znaleziono broń palną, w tym broń z celownikiem optycznym i dwa karabiny maszynowe.

Olsztyńska prokuratura postawiła im zarzut posiadania niebezpiecznych materiałów w celu spowodowania zagrożenia dla ustroju Polski. Prokurator Zbigniew Czerwiński mówi, że chodzi o „działania, które miały na celu poważne zakłócenia w ustroju RP”. – Czy miał to być zamach, czy inne działania, tego nie mogę powiedzieć, gdyż jest to objęte tajemnicą państwową – dodał śledczy.
Nie wiadomo też, jak ścisły był związek między zatrzymanymi. – Wiadomo, że mężczyźni się kontaktowali, jednak na razie nie można stwierdzić, by to była wspólna akcja – mówił prokurator Czerwiński.

Dwaj pozostali z czterech zatrzymanych przez ABW mieli amunicję z czasów II wojny światowej. Oni usłyszeli zarzut posiadania niebezpiecznych materiałów. Nie zastosowano wobec nich tymczasowego aresztowania. Śledztwo trwa.
źródło: wp.pl