31-letni Polak Ryszard Masierak otrzymał zarzuty za spowodowanie wypadku na autostradzie M1 niedaleko miasta Newport Pagnell w Anglii. Zginęło w nim osiem osób, a cztery zostały ciężko ranne.
Codzienne przejazdy busem do Holandii, Belgii i Niemiec. Bez Przesiadek, Zadzwoń teraz +48 533 123456
Codzienne przejazdy busem do Holandii, Belgii i Niemiec. Bez Przesiadek, Zadzwoń teraz +48 533 123456

W jednej chwili zmarnował życie sobie, bo przyczynił się do śmierci ośmiu osób, a cztery zostały ciężko ranne, do tego dochodzi osierocone dziecko i oczekiwanie teraz przez polskiego kierowcę na sądowe rozliczenie z dramatu ze swoim udziałem.

A do tragedii doszło w pobliżu Newport Pagnell w Buckinghamshire, kilkanaście minut po godz. 3.00 w nocy. Jak się okazało, był to najtragiczniejszy wypadek drogowy w Wielkiej Brytanii od niemal ćwierć wieku. Gorszy był tylko dramat z roku 1993, kiedy to w wyniku kraksy na autostradzie M40 zginęło 12 dzieci oraz ich nauczyciel. Ta niedawna tragedia pochłonęła osiem śmiertelnych ofiar, sześciu mężczyzn i dwie kobiety, a cztery osoby zostały poważnie ranne.

Zderzyły się dwie ciężarówki i 16-osobowy minibus. Za kierownicą jednej z ciężarówek siedział Polak Ryszard Masierak, który na kilkanaście minut zatrzymał się na pasie wolnego ruchu.

Wielka Brytania: Polak zapłaci za śmierć ośmiu ludzi!

Prawdopodobnie chciał w tym niebezpiecznym miejscu odpocząć sobie. Efekt był taki, że kiedy zobaczył go w ostatniej chwili kierowca minibusa, wykonał gwałtowny manewr, chciał wyminąć przeszkodę. Wtedy wpadł na nich z pełną szybkością brytyjski kierowca David Wagstaff, który prowadził drugą ciężarówkę. Doszło do prawdziwej masakry.

Mężczyzna został zatrzymany w areszcie i w poniedziałek stanie przed sądem w High Wycombe. Policja poinformowała również o aresztowaniu kierowcy drugiej ciężarówki. 53-letni David W. otrzymał zarzuty spowodowania śmierci ośmiu osób przez niebezpieczne prowadzenie samochodu i cztery zarzuty spowodowania poważnych uszkodzeń ciała, ale nie był pod wpływem alkoholu.
Brytyjczyk został warunkowo wypuszczony z aresztu i stanie przed sądem w Milton Keynes 11 września. Newport Pagnell leży ok. 70 km na północny-zachód od Londynu.

źródło: polischexpress.co.uk/wprost

(Visited 277 times, 1 visits today)