Nasz organizm jest bardzo zdolny. Jednak nie wszyscy jesteśmy dokładnie tak samo zbudowani. Już od piaskownicy sławne powiedzenie „a potraficie tak?” powodowało długie próby wszystkich uczestników zabawy. Wszystko po to aby powtórzyć sztuczkę, którą właśnie wykonał kolega. Niekiedy umiejętności zależą od odpowiedniego wyćwiczenia, innym razem od uwarunkowań organizmu. Wszystkie te „sztuczki” łączy jedno: większość tego nie potrafi!

Podniesienie jednej brwi

api

Podniesienie jednej brwi wymaga bardzo sprawnie wyćwiczonych mięśni twarzy. Podczas gdy jedna brew pozostaje na swoim miejscu, druga wędruje do góry.

Spróbuj polizać własny łokieć

api2

Ta sztuczka wymaga niebywale elastycznych mięśni i stawów, bardzo mało osób to potrafi. Swojego czasu w internecie krążyła „moda” na pokazywanie tej umiejętności. Są tacy co twierdzą, że to możliwa umiejętność do wyuczenia przy odpowiednim rozciągnięciu.

Poruszanie uszami

Same uszy są nieumięśnione natomiast można nimi poruszyć mając dobrze opanowane mięśnie twarzy.

Busy do Holandii, Belgii oraz Holandii

Dotykanie językiem nosa

api3

Według badań tylko około 10% populacji potrafi to wykonać. Nasze języki są po prostu zbyt krótkie. Jednak nie zawsze to długość języka decyduje o tej umiejętności. Niekiedy wystarczy…duży spuszczony na kwintę nos

Zwijanie języka w rulonik i nie tylko

api4

Zwijanie języka w rulonik nie uda się jak masz za wąski język, w innym przypadku potrzeba odrobinę ćwiczeń i będzie to osiągalne. Zupełnie inaczej sprawy się mają z wykonania z naszego języka tzw. fal. Zależy to tylko i wyłącznie od uwarunkowań naszego organizmu, naszej budowy. Prawdopodobnie żadnymi ćwiczeniami tego nie osiągniesz. To się potrafi albo nie.

Samego siebie nie połaskoczesz!api5

Jest to po prostu niemożliwe.Wszystko dlatego, że nasz mózg przewiduje to co chcemy zrobić i reaguje obojętnością nie zmuszając naszego organizmu do żadnej reakcji obronnej.

źródło: wrealu24.pl

(Visited 20 times, 20 visits today)