Ktoś skatował i próbował zabić psa. Malborska policja szuka osoby lub osób, które znęcały się nad zwierzęciem. Wycieńczonego psa, któremu ktoś przywiązał do szyi worek z kamieniami, znalazł na brzegu Nogatu wędkarz. Zwierzę udało się uratować. – donosi RMF
0005VX2KO9AL757M-C322

Wycieńczone i skatowane zwierzę udało się uratować wczoraj po południu w miejscowości Kamienica pod Malborkiem na Pomorzu. Jego skomlenie usłyszał mężczyzna, który wędkował na Nogacie. Zwierzę dostrzegł w odległości kilku metrów od brzegu. Policja, która przyjechała na miejsce, musiała więc prosić o pomoc także straż pożarną.
0005VX2HD3BCQRKL-C322

Jak opisują policjanci, pies miał na ciele wyraźne ślady świadczące o tym, że ktoś się nad nim znęcał. To między innymi rana głowy i obrażenia w innych miejscach ciała. Do szyi psa przywiązany był worek z kostką brukową. Dodatkowo zwierzę nerwowo reagowało na każdy gwałtowny ruch ze strony człowieka. Kuliło się, skomlało – opisują malborscy policjanci.
0005VX2F320VEDPH-C322

Zwierzę zostało wczoraj przewiezione do weterynarza. Pies dostał środki przeciwbólowe i antybiotyk. Pozostał pod opieką specjalisty.

Policjanci będą teraz sprawdzać, kto mógł tak brutalnie postąpić wobec zwierzęcia. Pies najpewniej był w wodzie od dłuższego czasu. Wędkarz przyznał policji, że od kilku dni słyszał w tamtym miejscu niepokojące dźwięki. Nie był jednak w stanie ich zidentyfikować. Dopiero wczoraj stały się na tyle wyraźne, że udało się dotrzeć do psa.

0005VX2N3FV546J5-C322

Policja prosi o kontakt osoby mające jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc jej w tej sprawie.
busy holandia polska
źródło: rmf24.pl