82-letni mieszkaniec miejscowości Kolonia Stężyca w województwie lubelskim podczas kłótni ze swoim synem wbił mu siekierę w głowę. Do zdarzenia doszło w minione święta Bożego Narodzenia. Mężczyzna tłumaczył śledczym, że miał już dosyć pijaństwa swojego syna.
Siekierę zakopał w podłodze obory. Teraz rusza proces w tej sprawie. 82-latkowi grozi kara dożywocie.
3

Morderstwo miało miejsce w miejscowości Kolonia Stężyca w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. 82-latek zarąbał siekierą swoje syna. Jak wyjaśniał śledczym, wziął siekierę, gdyż zamierzał wyjść na dwór narąbać drewna na opał. Przechodząc obok pokoju syna ten go zawołał i kazał mu nalać sobie wódki. Potem miał zmusić go do napicia się z nim.
PHOTO: CEZARY PECOLD/SE/EAST NEWS  zdjęcie poglądowe źródło se.pl
PHOTO: CEZARY PECOLD/SE/EAST NEWS
zdjęcie poglądowe źródło se.pl

W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni. Starszy mężczyzna wziął siekierę i zaatakował nią syna. Zadał mu co najmniej pięć ciosów siekierą w głowę. Biegli ustalili później, że już pierwsze uderzenie było śmiertelne. Po obserwacji psychiatrycznej biegli uznali, że Henryk K. w momencie dokonywania zbrodni miał ograniczoną zdolność rozpoznawania swoich czynów. Prokuratura Okręgowa w Zamościu skierowała już do sądu akt oskarżenia przeciwko 82-latkowi. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
BUSY DO HOLANDII, NIEMIEC, BELGII, POLSKI —> CODZIENNIE

źródło: se.pl


(Visited 235 times, 1 visits today)