Na pewno wiecie, że gorzka czekolada nie wyrządza szkody nawet wtedy, gdy jesteście na diecie. Tak jest, jeżeli racjonalnie ją podzielicie, i nie zjecie od razu całej tabliczki. Wymieńmy zatem zalety gorzkiej czekolady.

Poprawia samopoczucie

Wystarczy, że odłamiesz kostkę od tabliczki i włożysz do ust, a później będziesz się rozkoszować jej smakiem. Niech ta chwila trwa jak najdłużej. Poprawi się Twój nastrój, do tego jest świetnym wsparciem dla Twojego serca. Są również i tacy, co to twierdzą, że gorzka czekolada znacznie wydłuża życie. Oczywiście produkt musi być dobrej jakości. Mamy też świetną informację dla wielbicieli i czekolady, i zdrowego stylu życia. Otóż gorzka czekolada zawiera duuużo mniej cukru a także tłuszczu od tej mlecznej.

Busy do Holandii, Belgii oraz Holandii

Gorzka czekolada zawiera flawonoidy

Nie musimy zagłębiać się w szczegóły. Najistotniejszy jest fakt, że badania wykazały, iż dzięki ich zawartości w gorzkiej czekoladzie sprawia ona, że ryzyko wystąpienia udaru mózgu zmniejsza się właściwie o jedną piątą. Kolejna pozytywna cecha wprowadzenia do diety gorzkiej czekolady.

Obniża cholesterol

Możesz tego dokonać dzięki wprowadzeniu do swojej czekolady z dobrej jakości kakao, koniecznie gorzkiej. A wszystko dzięki temu, że ma ona w swoim składzie dobry- oleinowy kwas. Jest on odpowiedzialny między innymi za podnoszenie wyłącznie dobrego cholesterolu we krwi. Naukowcy z Niemiec przekonują także, że gorzka czekolada jest w stanie obniżyć ciśnienie krwi. Poza tym to idealny poprawiacz humoru.

Domowa czekolada – przepis

Domowa czekolada to prawdziwa gratka dla każdego wielbiciela słodkości. My, najczęściej robimy tą z mleka w proszku, zatem niewiele ma ona wspólnego z gorzką, aczkolwiek jest przepyszna i warto raz na jakiś czas zaserwować sobie taki smakołyk. Co będzie nam potrzebne do jej wykonania?

  • masło – 250 gram
  • cukier kryształ – pół szklanki
  • mleko 3,2 procent – pół szklanki
  • około 6 łyżek gorzkiego kakao (ciemnego)
  • paczka sproszkowanego mleka (pół kilograma)

Wykonanie jest niezwykle proste. Wystarczy wrzucić do garnka masło z cukrem i mlekiem i podgrzewać na małym ogniu do czasu, aż wszystko się rozpuści i powstanie jednolita masa. Mieszaj, żeby się nie przypaliło. Dopiero później dosypujemy odmierzone kakao i roztrzepujemy energicznie, żeby nie zrobiły się grudki. Zagotuj masę, i odstaw garnek, żeby wszystko trochę ostygło. Następnie weź do ręki mikser i dorzuć mleko w proszku – stale miksując.

I właściwie po wyłożeniu na papier i schłodzeniu nasza domowa czekolada jest gotowa, warto dorzucić do masy jakieś bakalie.

źródło: mamnatosposob.pl

(Visited 39 times, 2 visits today)