Rzecznik prasowy ZUS, Wojciech Andrusiewicz potwierdził, że pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych otrzymali nagrody pieniężne po 1 tys. zł brutto w ramach obchodzonego w poniedziałek Dnia pracownika ZUS. Łącznie na nagrody wydano 45 mln zł!

Dodatkowe 45 mln zł dla pracowników zostało wygospodarowane z budżetu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych po wcześniejszym uzgodnieniu z ministrem finansów i związkami zawodowymi. Każdy pracownik otrzymał równo po 1 tys. zł brutto, jak tłumaczy rzecznik ZUS-u – w nagrodę za „ciężką pacą” oraz ze względu na to, że „pracownicy ZUS są grupą o jednych z najniższych zarobkach w kraju”.

Średnia pensja w Zakładzie jest niższa od średniej pensji w kraju o kilkaset złotych. Obowiązków z roku na rok przybywa, a budżet Zakładu na wynagrodzenia, praktycznie się nie zmieni – powiedział tvn24bis.pl rzecznik prasowy ZUS Wojciech Andrusiewicz. Prezes ZUS, w uzgodnieniu z Ministrem Finansów oraz ze związkami zawodowymi,wygospodarowała więc w ramach budżetu Zakładu dodatkowe środki, by nagrodzić ciężką pracę personelu Zakładu – dodał Andrusiewicz.

Nie wiem jak się do tego ustosunkować -„cała prawda i tylko prawda przez cały dzień” , tak, tak, tak

źródło: prawdaobiektywna.pl

(Visited 57 times, 5 visits today)