Jak można dowiedzieć się z prawdyobiektywnej.pl w Norwegii uchwalono właśnie prawo, które pozwala dzieciom w wieku od 6 do 15 lat zmienić płeć. Wymagana jest jedynie zgoda rodziców. Powyżej tego wieku decyzję można podjąć samemu.

Z nowego prawa zdążyłył „skorzystać” 10-letni Adrian. Zmienił on imię na Anna, twierdząc, że woli być dziewczynką. Rodzice są zachwyceni, że ich dziecko może być oficjalnie nazywane dziewczynką. O zmianę imienia wystąpili już w 2003 roku – czyli wtedy, kiedy Adrian miał zaledwie 7 lat.

Zadzwoń już teraz : +48 533 123456

Zmiana płci według nowych przepisów w Norwegii nie wymaga przedstawiania żadnych zaświadczeń czy opinii lekarskiej. Cała procedura jest banalnie prosta. Formularz można wypełnić na stronie internetowej. Nie ma też ograniczeń w ilości składania takich…

Na razie nowa regulacja prawna pozwala wyłącznie na zmianą zapisów w oficjalnych dokumentach. Między 6 a 15 rokiem życia wymagana jest zgoda rodziców. W wieku 16 lat dziecko może zdecydować już samodzielnie. W Norwegii od jakiegoś czasu dopuszczalna jest chirurgiczna zmiana płci, jednak tylko w przypadku osób pełnoletnich.

źródło: pradaobiektywna.pl

(Visited 43 times, 1 visits today)