Shanti Devi, mieszkanka niewielkiej wsi Kanpur w stanie Uttar Pradesh, położonym w północnych Indiach, tuż po urodzeniu swojego trzeciego dziecka, syna, zachorowała na niezwykle rzadką chorobę. Może to się wydawać z pozoru niemożliwe, ale 60-letnia dziś kobieta, na skutek dziwnego schorzenia, skurczyła się do rozmiarów małego dziecka.

Busy do Holandii, Belgii oraz Holandii

Shanti niczym nie różniła się od innych mieszkanek miejscowości, w której żyje, ale po urodzeniu trzeciego dziecka, zachorowała na nieznaną chorobę. Obecnie jej wzrost wynosi około 60 cm. Kobieta nie jest w stanie poruszać głową, ani prostować rąk i nóg – jej kończyny zmniejszyły się dwukrotnie, stając się tak twarde, że nie może ona chodzić ani wykonywać samodzielnie jakichkolwiek czynności. Choroba całkowicie uniemożliwiła Shanti codzienne funkcjonowanie. Kobieta spędza teraz cały czas przykuta do łóżka i jest zdana na opiekę swojego męża i dzieci.

Mąż kobiety Gangacharan Kushwaha powiedział, że do narodzin trzeciego dziecka, jego żona nie skarżyła się na swoje zdrowie. Ale tuż po porodzie stała się bardzo powolna i słaba, a w ciągu kilku miesięcy jej kończyny stały się bardzo twarde i zaczął jej dokuczać silny ból.

 

Hinduska szybko zaczęła się kurczyć – w ciągu zaledwie czterech miesięcy stała się niższa o 15 cm. Mąż zawiózł kobietę do szpitala, ale żaden z lekarzy nie był w stanie jej pomóc. W trakcie ostatnich 25 lat, jej wzrost zmniejszył się z 152 cm do zaledwie 60 cm. Jej kończyny są obecnie tak skręcone, że nie może ona samodzielnie nic robić. Kobieta polega teraz tylko i wyłącznie na swoich dzieciach i mężu.

„Żyję tak sobie już przez prawie 25 lat. To jest bolesne. Nudzę się i nie mogę nic samodzielnie zrobić. Tęsknię za siedzeniem, chodzeniem, spotykaniem się z przyjaciółmi i podlewaniem roślin”

– powiedziała Devi.

Miejscowy terapeuta Pankaj Srivastava twierdzi, że pacjentka może cierpieć z powodu wrodzonej łamliwości kości. To rzadka choroba genetyczna, w której kości nie mają wystarczająco kolagenu i stają się kruche.

W Indiach kobieta skurczyła się po porodzie do rozmiarów dziecka

źródło: wiedzoholik.pl

 

(Visited 52 times, 2 visits today)