W czasie uroczystości związanych z 5. rocznicą wprowadzenia w życie nowej węgierskiej ustawy zasadniczej premier Viktor Orban podkreślił, że „islamizacja” jest w jego państwie konstytucyjnie zakazana.Musimy wiedzieć, kto i dlaczego chce do nas przyjechać, i mamy prawo wybrać, z kim chcemy żyć – mówił przemawiając w parlamencie węgierski premier. Jak podkreślił, w węgierskiej ustawie zasadniczej, wprowadzonej za jego rządów i ostro krytykowanej przez przeciwników politycznych, jest zapis o konieczności zachowania rodzimej kultury i języka.

Stąd wniosek, że każde zagrożenie dla wspomnianych wartości, spowodowane masowymi migracjami ludności, jakie obserwujemy w Europie od miesięcy, stoi w opozycji do węgierskiego prawa. – Islamizacja jest zakazana przez konstytucję – podkreślił Orban.
BUSY DO HOLANDII, BEZ LIMITU BAGAŻU 🙂

Stanowisko szefa węgierskiego rządu nie dziwi, już wielokrotnie bowiem dał się poznać jako zadeklarowany przeciwnik przyjmowania uchodźców. – Węgry potrzebują prawnych regulacji, by powstrzymać falę imigrantów z biednych krajów, nawet jeśli miałoby to stać w sprzeczności z zasadami obowiązującymi w Unii Europejskiej – mówił przed rokiem.

Zaznaczył wówczas, że sprzeciw wobec napływu „obcych” będzie „wielką batalią, wielkim sporem”. Jednocześnie zwrócił uwagę, że cała UE, która powinna się opierać na chrześcijańskich zasadach, ma moralny obowiązek pomocy biednym państwom, których obywatele wyjeżdżają na Stary Kontynent.

Źródło: FOX News / natemat
 

(Visited 66 times, 1 visits today)