Przeskocz do treści

Uważaj na oszustwo „na kuriera”. Polacy masowo tracą pieniądze

Przestępstwo "na kuriera" jest niestety niezwykle skuteczne. Trudno się przed nim bronić, ponieważ przestępcy są bardzo sprytni.
Oszuści wykorzystują fakt, że członkowie rodzin albo nawet sąsiedzi przyjmują paczki za kogoś. Nikogo nie dziwi więc to, że kurier dostarcza przesyłkę, za którą trzeba zapłacić

Jak działają przestępcy "na kuriera"

Kurier w prawdziwym mundurze i z prawdziwym terminalem dostarcza paczkę za pobraniem. Koszt odbioru to 99 zł. Co znajduje się w paczce? Śmieci. Dosłownie, ponieważ zdarzały się już stare koszulki, zakrętki od słoików, plastikowe butelki.

Oszukanych przybywa

Oszukanych przybywa: mieszkanka Opola straciła w ten sposób 100 zł. Z kolei mieszkająca w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim 87-letnia kobieta opłaciła paczkę za 300 zł. Główna fala oszustów grasuje w regionie województwa opolskiego, dlatego mieszkańcy tych regionów powinni szczególnie uważać.
W każdy poniedziałek busy z Niemiec do Polski jedyne 197 złotych

Przed takim przekrętem trudno jest się uchronić. Można powiadomić rodzinę i znajomych, że nie zamawiamy żadnych paczek, i poprosić, żeby nie odbierali ich w naszym imieniu.

źródło: nto.pl / ondt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WhatsApp chat