Grupa oszustów udaje się za pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Chodzą po domach i proponują obniżenie składek. Jednak ostrzegamy!Oszuści w rzeczywistości próbują w ten sposób wykradają dane osobowe, wyłudzają pieniądze. Zdarzają się też przypadki, że wchodzą do domu swojej ofiary i okradają ją – podaje Radio Gdańsk.
ZUS ostrzega przez oszustami, którzy podają się za pracowników zakładu i okradają ludzi. Odwiedzają ludzi w ich mieszkaniach, oferując na przykład podwyższenie świadczenia lub wypłatę jednorazowego dodatku. W rzeczywistości wykradają dane osobowe, wyłudzają pieniądze, a nawet potrafią wejść do mieszkania swojej ofiary i okraść ją.

Busy do Holandii. Codzienne przejazdy bez limitu Bagażu

ZUS przypomina, że zgodnie z prawem każda wizyta pracownika ZUS musi być zapowiedziana. Inspektor może nas w domu tylko w dwóch przypadkach: kontroli prawidłowości wykorzystania zwolnień lekarskich i kontrola u osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą. ZUS przypomina, że wiadomości mailowe wysyła wyłącznie do osób, które zdecydowały się na taką formę kontaktu.źródło: se.pl