Z samego rana na białoruskich blogach i w sieciach społecznościowych pojawiły się informacje o chmurze unoszącej się nad jednym z wydziałów Azot-Grodno. Informacje potwierdzili pracowniczakładów, a o sprawie poinformowała szerzej telewizja Belsat.
Busy do Holandii

niedziela do polski

Na miejscu pojawili się strażacy, a rzecznicy Ministerstwa Spraw Nadzwyczajnych poinformowali, że na zakładu nie doszło do awarii. Ministerstwo podało informacje, że nie ma zagrożenia ani dla mieszkańców, ani dla pracowników.

Chmura pojawiła się, według informacji podanych na grodzieńskim blogu s13.ru, prowadzonego przez jednego z pracowników, w wyniku zatrzymania się jednego z kompresorów. Przestój maszyny spowodował wyrzut gazu w atmosferę.

Według oficjalnych informacji, podanych przez zespół prasowy Azotu-Grodno, na wydziale kwasu azotowego i nawozów azotowych przeprowadzano planowe roboty techniczne. W efekcie prowadzonych prac doszło do zagazowania niektórych pomieszczeń oraz okolicy. W komunikacie nie przekazano informacji na temat składu żółtego obłoku. Chmura została rozwiana przez wiatr.

Na podstawie: Belsat