Klienci internetowego sklepu Amazon w Polsce od dziś mogą korzystać z polskiej wersji niemieckiego serwisu amazon.de. Przetłumaczone zostały m.in. nawigacja serwisu i opisy kilku milionów produktów – tłumaczone są kolejne.

Serwis oferuje klientom ponad 100 mln produktów w 30 kategoriach. Do tej pory klienci z Polski robili zakupy w Amazon, korzystając z witryn przygotowanych na inne rynki.

Wraz ze startem polskiej wersji serwisu, koncern umożliwił też korzystanie z polskojęzycznego działu obsługi klienta przez e-mail i telefon.

Przygotowania do udostępnienia polskiej wersji językowej trwały od wielu miesięcy. Amazon zapewnia, że z dnia na dzień na stronie przybywać mają kolejne polskie opisy. Coraz więcej ma być też produktów od polskich dostawców i producentów.

Polscy klienci mogą korzystać z opcji dostarczenia przesyłki w ciągu 1-2 dni roboczych. Wraz z uruchomieniem polskojęzycznej wersji witryny obniżony został też próg wartości zamówienia, który upoważnia do darmowej dostawy z amazon.de w ciągu 3-5 dni. Prezentowane w serwisie ceny podawane są w euro, z przeliczeniem rachunku na złotówki podczas dokonywania zakupu.

Klienci z Polski nie będą na razie mogli korzystać z oferty abonamentowej koncernu Amazon Prime.

Polskojęzyczna wersja witryny ma zwiększyć zainteresowanie zarówno klientów, jak i dostawców z Polski ofertą Amazonu.

Zainteresowanie jest spore. Klienci z Polski, robili dotąd zakupy, korzystając z różnych wersji serwisu, w tym przede wszystkim niemieckiej, ale także brytyjskiej czy francuskiej. Szczególnie chętnie kupowali elektronikę, w tym czytniki e-booków Kindle, popularną kategorią są także zabawki”.

busy holandia polska

Specjaliści z Amazon podkreślają, że „dla konsumenta liczy się przede wszystkim oferowana cena, odpowiedni wybór produktów – a ten na amazon.de jest naprawdę szeroki – oraz wygoda w robieniu zakupów”. „Ważne jest więc, by w ich trakcie nie było bariery językowej, czas oczekiwania był krótki i obsługa klienta na najwyższym poziomie”

Rzeczniczka Amazon Polska Marzena Więckowska podkreśliła, że choć w Polsce znajdują się trzy centra logistyczne firmy, nie wszystkie towary wysyłane do polskich klientów pochodzić będą z podpoznańskich Sadów, bądź z Bielan Wrocławskich.

 

„Produkty zamawiane przez klientów z Polski mogą się znajdować centrach logistycznych poza krajem. System na bieżąco będzie sprawdzał, jak daleką drogę musi pokonać zamówienie. Kupujący klient od razu dowie się, czy jest możliwa dostawa produktu następnego dnia, czy też trzeba będzie poczekać dzień lub dwa dłużej”

Koncern spodziewa się, że następstwem uruchomienia polskiej wersji serwisu będzie większa niż dotąd obecność w sklepie produktów od polskich dostawców i producentów. Marzena Więckowska przyznała, że firma już w tej chwili jest „pozytywnie zaskoczona” liczbą polskich przedsiębiorców, którzy już sprzedają swoje produkty poprzez amazon.com.

Przedstawiciele koncernu nie chcą mówić, jakie biznesowe nadzieje wiążą z szerszą niż dotąd obecnością na polskim rynku, nie komentują też działań obecnej na nim konkurencji.

Według Amazon’a Polska jest ważnym krajem, chcą tu pozostać i kontynuować inwestycje. Rozpoczęcie działalności w Polsce nie jest związany z działaniami konkurencji – lokalnej, czy międzynarodowej, Amazon chce się skupić na kliencie. Kwestia udziałów w rynku nie jest priorytetową sprawą.

Dzięki wdrażanemu projektowi, zmienić się może postrzeganie koncernu w Polsce, dotąd kojarzonego z obecnymi w kraju centrami logistycznymi.

Amazon ma się coraz bardziej kojarzyć ze sklepem internetowym, aczkolwiek obecnie w Polsce postrzegany jest jako pracodawca

Polscy klienci mogą się spodziewać kolejnych udogodnień i funkcjonalności, przygotowywanych przez koncern w ich ojczystym języku.

Polski to trzeci język obcy, w jakim można korzystać ze strony amazon.de. W 2015 roku została uruchomiona wersja anglojęzyczna, a w sierpniu 2016 r. dodano język holenderski.

Amazon budzi też kontrowersje, szczególnie wśród związków zawodowych. Pod koniec września związkowcy zaangażowani w globalną kampanię na rzecz poprawy warunków pracy w Amazon zorganizowali pikietę pod luksemburską siedzibą spółki Amazon EU Sarl.

Amazon jest obecny w Polsce od 2014 roku. Pod Wrocławiem i Poznaniem działają trzy centra logistyczne koncernu, jest też Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku i biuro Amazon Web Services w Warszawie. Do tej pory firma zainwestowała w naszym kraju ponad 3 mld zł, zatrudnia na stałe przeszło 5,5 tys. osób.

ama2
(Visited 44 times, 49 visits today)