To cud, że nikt nie zginął, kiedy w sobotnie popołudnie, na autostradzie M20 w Wielkiej Brytanii ciężarówka wioząca koparkę zahaczyła o most dla pieszych – a ten się zawalił!
polak uderzyłkoparką w most

W chwili, gdy betonowa konstrukcja runęła, pod mostem przejeżdżała polska ciężarówka z Grodziska Mazowieckiego i została częściowo zmiażdżona. Kierowcy na szczęście nic się nie stało. Pod gruzami ucierpiał jednak motocyklista – ranny trafił do szpitala.
niedziela do polski

Wypadek spowodował paraliż ruchu na autostradzie. Kierowcy opuścili swoje samochody i z niedowierzaniem patrzyli na rumowisko. „– Ten most spadł tuż przed nami. Nie mieliśmy nawet czasu pomyśleć, co się dzieje. To było niewiarygodne. Mógł się zawalić równie dobrze na nasz samochód, musiałem manewrować, żeby w nic nie wjechać” – opowiadał brytyjskim dziennikarzom jeden z zszokowanych kierowców, Alex Magaisa (41 l.).
Do wypadku doszło w jeden z najbardziej ruchliwych dni w roku – tzw. święto bankowe, kiedy Brytyjczycy mają dzień wolny od pracy i ruszają w drogę, by wypocząć.
źródło fakt.pl


(Visited 148 times, 3 visits today)