W naszej pracy często spotkać się można z najróżniejszymi sposobami oszustwa. Tymi najczęstszymi są:

 

1. ”Wyścig busów”
Najczęstrza metoda, klient „rezerwuje” sobie przejazd w kilku różnych firmach a jedzie z tym przewoźnikiem, który pojawi się pierwszy.

2. ”Głuchy telefon”
Klient wybrał już konkretnego przewoźnika,potwierdza przejazd, ale przed samym odbiorem spod adresu… po prostu się nie odzywa. Zdarza się, że właśnie w ten sposób postępuje także „konkurencja”. Robimy, tzw. ”puste przebiegi”, tracimy pieniądze i czas. W takich sytuacjach przestrzegamy, że istnieje coś takiego jak obowiązkowa rejestracja kart sim w Polsce, więc ten proceder może być łatwo zdemaskazowany.

3. ”Zapłace na miejscu”
Proceder często stosowany. Polega on na tym, że niektórzy chcą płacić po dotarciu do celu. Gdy na to przystajemy, np. przed ich adresem docelowym, delikwenci uciekają, a że mają przy sobie tylko bagaż podręczny, staje się on szczególnie wykorzystywanym. Bywają też takie sytuacje. że klient zostawia dowód osobisty, że idzie po pieniądze, nigdy się jednak nie pojawia.

4. ”Korekta trasy”
Pasażerowie często próbują zmieniać trasę tłumacząc to tym, że zamawiali przejazd w inny punkt docelowy.

5. ”Za zdrowie pana kierowcy”
Zabraniamy spożywania alkoholu podczas jazdy, ale pasażerowie piją alkohol na postojach. W towarzystwie osób pod wpływem alkoholu nie wszyscy życzą sobie podróżować. Tracimy na tym, niestety. Nasi kierowcy po prostu wysadzają pijanych pasażerów, a do tych najbardziej agresywnych wzywają policję.

Proszę nie odbierać tego jako instruktażu, zachęty do oszustwa, jesteśmy po prostu uczuleni na wszelkie przejawy oszustwa.

 

(Visited 53 times, 1 visits today)