Dziennik Gazeta Prawa przeprowadził rozmowę z syryjskim dziennikarzem Waielem Awwadem, który dziwi się, że Europa jest tak otwarta na napływ imigrantów. Spośród wszystkich imigrantów, którzy przybywają do Europy według Awwada 40% to Syryjczycy, ale wśród nich „ponad połowę stanowią dżihadyści”, co potwierdzają różne służby wywiadowcze, w tym izraelska.Waiel Awwad powiedział też, że można odnieść wrażenie „jakby Europie chodziło o to, żeby znalazło się tu jak najwięcej osób, które są niebezpieczne, są bojownikami Państwa Islamskiego”. Zwrócił uwagę, że Unia Europejska zobowiązała się do zniesienia Turcji wiz, a to będzie oznaczało, że wszyscy uchodźcy, którzy będą przebywali na terenie Turcji 5 lat dostają automatycznie obywatelstwo i wówczas bez problemu będą mogli, jako tureccy obywatele, wjechać do Europy. Taka, według syryjskiego dziennikarza, jest polityka prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana i jego sprzymierzeńców – Kataru i Arabii Saudyjskiej:
– To jest cierpliwa polityka małych kroków, świetnie zaplanowana i zorganizowana akcja, mająca spowodować dezintegrację europejskich społeczeństw, rozwój radykalnych, nacjonalistycznych organizacji i napływ do Europy jak największej liczby uchodźców, w tym dżihadystów, bojowników Państwa Islamskiego – powiedział Dziennikowi Waiel Awwad.
3

Dodał też, że ten plan prezydenta Turcji dobrze jest znany przywódcom Unii Europejskiej, a sam Erdogan chce zostać Erdogan „zostać kalifem i odtworzyć Imperium Otomańskie od południowo-wschodniej Azji do Portugalii”. To właśnie Erdogan ma odpowiadać za destabilizację w Syrii, w której, jak podkreślił dziennikarz, „przed 2011 r. w Syrii mieliśmy chrześcijan, żydów, różne odłamy islamu, wszyscy żyliśmy pod jednym dachem w pokoju”. I cały kryzys w Syrii zaczął się wówczas, kiedy Turcja Erdogana, Arabia Saudyjska i Katar postanowiły narzucić nam rozwiązanie, by w rządzie była 1/3 przedstawicieli Bractwa Muzułmańskiego”. Na zakończenie rozmowy dodał, że 10-15 lat przy takiej polityce jaką prowadzą przywódcy Unii Europejskiej skończy się dla Europy i regionu blisko-wschodniego tragicznie:
– Niestety, jak tak dalej pójdzie, to zanim się obejrzycie, powstanie Imperium Otomańskie.
Źródło: Dziennik.pl/ DziennikNarodowy.pl


(Visited 255 times, 1 visits today)