Coraz większy kłopot z grupą imigrantów mają pracownicy jednego z ośrodków dla uchodźców w Offenburgu w Niemczech. Grupa 60 osób rozpoczęła bunt, domagając się większych praw.

60 osób znajdujących się w ośrodku od kilku dni ma spore zastrzeżenia do posiłków, jakie są podawane w stołówce. Z tego powodu mężczyźni stworzyli w kontenerze własną „kuchnię”, sami przygotowując sobie posiłki. Zdaniem protestujących jedzenie podawane przez pracowników szkodzi zdrowiu.

Ostatnio protest przybrał na sile, gdyż grupa zaczęła domagać się dostępu do kuchni. Ponadto zamiast darmowych posiłków chce ona otrzymać pieniądze potrzebne na niezbędne produkty. Postulaty zostały szybko odrzucone przez lokalne władze, które argumentują decyzję odpowiednią obsługą i pełnym profesjonalizmem firmy cateringowej.

Całą sprawę komentuje jeden z protestujących uchodźców pochodzący z Pakistanu.

Nie tolerujemy tego jedzenia, bo to nie jest ‚nasze jedzenie’ i od niego chorujemy. Albo dostaniemy inne jedzenie albo umrzemy. Gotowanie jest ważnym elementem naszej kultury, to jedyny czas kiedy nie dochodzi do kłótni pomiędzy różnymi grupami mieszkającymi w tym ośrodku. Powinniśmy otrzymywać więcej pieniędzy by móc kupować jedzenie

– stwierdził Pakistańczyk.

 

2

 

Według przewodniczących, akcja zbiera coraz więcej zwolenników. Okazuje się, że coraz więcej osób skarży się na problemy z żywnością. Co ciekawe, w grupie pojawiaja sie osoby, które mimo wszystko są wdzięczne za to, że mogą żyć w Niemczech.

Taka reakcja imigrantów nie podoba się osobą odpowiedzialnym za pomoc uchodźcom u naszych zachodnich sąsiadów.

Nasza gościnność została podeptana. Ten protest jest dla nas niezrozumiały i wielce rozczarowujący. Tylko w tym tygodniu serwowano imigrantom jagnięcinę w sosie zbliżonym w smaku do ich tradycyjnych potraw

– stwierdził Kai Hockenjos – rzecznik lokalnego organu zajmującego się pomocy uchodźcom.

Pracownicy ośrodka próbowali rozmawiać z protestującymi, lecz ich starania spełzły na niczym. Obecnie tylko nieliczni korzystają z darmowych posiłków podawanych w stołówce.

źródło: wMeritum