Agencja CTK poinformowała, że 25 Irakijczyków, którzy zrezygnowali z pomocy w Czechach i wyjechali do Niemiec, muszą z powrotem wrócić do Czech.

Chcieli być azylantami. I o taki status właśnie się ubiegali. Kiedy? W momencie, gdy niemiecka policja chciała odesłać uchodźców do Czech. Bo właśnie w tym kraju dostali wizy.
busy do holandii

Sąd w Dreźnie, do którego uchodźcy złożyli apelację w związku z działaniami niemieckiej policji, odrzucił wniosek. Czechy jako kraj, w którym otrzymali wizę, zobowiązany jest zapewnić im bezpieczeństwo i tylko w tym kraju mogą ubiegać się o azyl.
Według tvn24.pl, czeska agencja w informacji prasowej rozesłanej do mediów podaje, że uchodźcy mocno skarżyli się na warunki, jakie panowały w wioskach dla imigrantów oraz zachowanie wrogo nastawionej do niej miejscowej ludności.

Na razie nie wiadomo, kiedy Irakijczycy zostaną odesłani do Czech.

Uchodźcy mogą ubiegać się po powrocie ponownie o azyl w Czechach. Sporo jednak z nich zakłada powrót do ojczyzny.

Z kolei, jak podaje Rheische Post, liczba uchodźców ubiegających się o status azylanta w Niemczech systematycznie spada. W maju policja zarejestrowała 16,3 tys. uchodźców, natomiast w czerwcu liczba ta wyniosła tylko 4,9 tys.
Źródło: tvn24.pl, wgospodarce.pl


(Visited 763 times, 2 visits today)