19-letnia studentka została napadnięta w listopadzie 2015r w Düsseldorfie przez dwóch tzw. uchodźców z Iranu. „Hey lady” zaczepili ją na ulicy, ale gdy dziewczyna poszła dalej krzyczeli „money, money” i zaatakowali ją nożem do cięcia wykładzin podłogowych, podczas szamotaniny 18-latkowi udało się wyrwać jej torebkę z portmonetką w której było 8 euro.
Także i między obydwoma mężczyznami doszło do szarpaniny podczas której obydwaj upadli, w tym też czasie 18-latek uciekł z torebką, podczas gdy 23-latek dźgnął nożem w szyję dziewczynę. Szamotanina uniemożliwiła poważniejsze zranienie. Przypadkowemu przechodniowi udało się przytrzymać 23-latka do czasu przyjazdu policji.

Teraz podczas rozprawy sądowej, mężczyźni podawali, że byli już w Iranie narkomanami. Sąd zaliczył młodszemu areszt śledczy i skierował go na leczenie odwykowe, starszego skazał również na odwyk i na 3 lata i 10 miesięcy więzienia i tym samym na deportację do Iranu. „Młodszy uchodźca” będzie mógł pozostać w RFN, bo nie otrzymał kary powyżej roku przerywającej postępowanie azylowe. Z pewnością wzbogaci w przyszłości niemieckie społeczeństwo.
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl

Obydwaj Irańczycy zostali zarejestrowani w Kolonii jako tzw. uchodźcy trzy dni wcześniej, w tym też czasie postarali się o nóż. To są dosyć niskie kary za próbę morderstwa podczas napadu rabunkowego w czwarty dzień pobytu w Niemczech. Düsseldorf leży w landzie Północna Nadrenia-Westfalia rządzonym przez koalicję SPD i Zielonych.

źródło: ndie.pl
(Visited 167 times, 2 visits today)