Twitter zapowiedział podjęcie działań zmierzających do zlikwidowania problemu internetowych trolli, opanowujących portal. Od przyszłego miesiąca zostaną wprowadzone nowe systemy zabezpieczeń, które znacznie skuteczniej pozwolą pozbywać się takich osobników.

Twitter od kilku lat ma poważny problem z internetowymi trollami, które panoszą się na portalu i atakują jego użytkowników. Jest to kłopot, którego mimo różnych pomysłów nie udało się dotąd rozwiązać, a który poważnie rzutuje na wizerunek firmy. Zniechęca bowiem użytkowników do zakładania kont, bo nikt nie chce się potem użerać z wariatami uprzykrzającymi życie, który nie wahają się atakować nie tylko zwykłych użytkowników, ale też znanych celebrytów i gwiazdy. Wiele z nich doświadczyło na własnej skórze prześladowania, napastowania, czy też rasistowskich zachowań.

busy holandia polska

Twitter ma jednak nadzieję, że kolejny pomysł, który zamierza wdrożyć od przyszłego miesiąca, przyniesie zmiany na lepsze. Od listopada firma wprowadzi nowe metody bezpieczeństwa, które powinny umożliwić skuteczniejszą walkę z trollami oraz napastowaniem.

Oczywiście jest jeszcze zbyt wcześnie, by ocenić jak dalece nowe metody będą skuteczne. Ale być może wkrótce, będzie się musiał tym martwić nowy właściciel portalu, bo istnieje duża szansa na to, że Twitter zostanie przejęty przez Disney’a.

źródło: technowinki.onet.pl

 

(Visited 42 times, 1 visits today)