Ciała sióstr Magdy Ch. (†21) i Marzeny Ch. z Krzyszkowic (†20) (woj. małopolskie), które zginęły 14 lipca pod kołami ciężarówki zamachowca z Nicei, są już w Polsce. Pogrzeb zaplanowano na najbliższy piątek, 29 lipca w miejscowej parafii. Zmarłe Polki pożegnają krewni, przyjaciele i mieszkańcy Krzyszkowic.
Całe Krzyszkowice pogrążyły się w żałobie
Całe Krzyszkowice pogrążyły się w żałobie

Mieszkańcy Krzyszkowic (woj. małopolskie) czekali dwa tygodnie, żeby pożegnać zmarłą Magdę i Marzenę. Msza św. w intencji sióstr, które zginęły w zamachu terrorystycznym na Lazurowym Wybrzeżu odbędzie się w piątek, 29 lipca w Kościele pw. św. Anny w Krzyszkowicach o godz. 13.00. Później przyjaciele i krewni odprowadzą trumny na Cmentarz Komunalny w Krzyszkowicach. W dniu pogrzebu wjazd do tej miejscowości od strony zakopianki będzie zamknięty od godz. 11. Parking Przy kościele św. Anny i w okolicy cmentarza będzie wyłączony z ruchu. Samochody będzie można parkować przy strażnicy OSP w Krzyszkowicach. Mieszkańcy wioski przygotowują się do pogrzebu już od tygodnia. Koło Gospodyń Wiejskich w Krzyszkowicach z pomocą mieszkańców uwiło już cztery wieńce, które będą niesione dookoła karawanu z Kościoła na cmentarz.
Niedziela do Polski

Siostry z Krzyszkowic zginęły podczas wymarzonych wakacji. Planowały urlop od dawna. Babski wypad, zabawa, plaża i odpoczynek od codziennych obowiązków. Magda była świetną fryzjerką, a Marzena uczyła się na kosmetyczkę. Gdy w czwartkową noc dziewczyny podziwiały fajerwerki, zamachowiec wjechał w tłum. Młode Polki dołączyły do długiej listy ofiar zamachowca. Gdy tylko ta tragiczna wiadomość dotarła do ich rodzinnych Krzyszkowic, wszyscy mieszkańcy spotkali się w kościele, by wspólnie połączyć się w bólu.
dramat ojca zamordowanych w nicei

źródło: fakt.pl


(Visited 1 523 times, 25 visits today)