Pas autostrady A4 w kierunku Wrocławia jest zablokowany po wypadku, do jakiego doszło na 147. kilometrze drogi. Zginęła jedna osoba.

A4

Do wypadku doszło przed godziną 10 na dolnośląskim odcinku autostrady A4. Jak informuje punkt informacji drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, do wypadku doszło między węzłami Kąty Wrocławskie i Pietrzykowice.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło prawdopodobnie z powodu nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Kierujący pojazdem kia próbował włączyć się do ruchu i nie ustąpił pierwszeństwa jadącej ciężarówce. Przez ten manewr doszło do zderzenia – mówi asp. Wojciech Jabłoński z biura prasowego dolnośląskiej policji. I dodaje, że śmierć na miejscu poniósł 41-letni kierowca auta, które chciało włączyć się do ruchu.
busy do niemiec

Utrudnienia dla kierowców Droga w kierunku stolicy Dolnego Śląska jest zablokowana. Na A4 tworzą się korki. Na pasie od Legnicy w stronę Wrocławia zator ma ok. 7 km długości. Jednak z utrudnieniami muszą liczyć się też kierowcy jadący w drugą stronę, tam korek ma ok. 3 km długości. Ruch w kierunku Katowic odbywa się przez węzeł Kąty Wrocławskie oraz węzeł Pietrzykowice, następnie należy kierować się na drogę wojewódzką nr 347 i Autostradową Obwodnicę Wrocławia.źródło: tvn