Przeskocz do treści

Tragiczny pożar w Niemczech. Ofiarami są Polacy

W Niemieckiej miejscowości Lambrecht  w wielorodzinnym budynku wybuchł pożar. W wyniku którego śmierć poniosło 5 osób, z całą pewnością to obywatele Polscy, chociaż jak podkreśla policja tożsamość trzech z 5 ofiar będzie znana dopiero po testach DNA.

 Całkowitą pewność przyniesie test DNA przeprowadzony przy obdukcji ofiar. Sekcja zwłok zostanie przeprowadzona w przyszłym tygodniu – dodał rzecznik policji. Policja ustaliła do tej pory tożsamość dwóch Polaków w wieku 43 i 54 lat. 

Przeczytaj również:

Pożar uwięził Polaków w budynku

Pożar na poddaszu rozpoczął się w czwartek 7 lutego w godzinach wieczornych. Według pierwotnych ustaleń wśród ofiar znajdowało się czterech mężczyzn i jedna kobieta. Jednak jak podał DW osoby które zginęły w tej tragedii to dwie kobiety i trzech mężczyzn.

foto screen Twitter

Policjanci wskazują, że prawdopodobnie powodem pożaru była ludzka nieostrożność lub awaria urządzenia grzewczego. Z całą pewnością służby wykluczyły udział osób trzecich w roznieceniu pożaru.

Ofiarami jest pięć osób – według dotychczasowych ustaleń chodzi o trzech mężczyzn i dwie kobiety. Wszystkie ciała znaleziono w sypialni. Obok znajdowała się kuchnia, w której najprawdopodobniej wybuchł pożar.

Jak podkreślili śledczy w budynku najprawdopodobniej nie zamontowano czujników dymu, które w Niemczech są obowiązkowe, a które z dużym prawdopodobieństwem mogłyby uchronić przed tą straszną tragedią.

źródło: DW.com foto screen twitter. opracował GOMES

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WhatsApp chat