Przeskocz do treści

Tragiczna pomyłka: Policjanci zabili 20-latka z zespołem Downa. Miał zabawkowy pistolet

Do tragedii doszło w Sztokholmie. 20-latek w nocy uciekł z domu i godzinami błąkał się po ulicach.Eric Torrell w nocy uciekł z domu i już nigdy do niego nie wrócił. 20-latek ze Sztokholmu miał syndrom Downa i autyzm, nie mógł też mówić. W czwartek rano został zastrzelony przez policjantów, ponieważ trzymał w ręku zabawkowy pistolet - informuje szwedzki "Aftonbladet".

Rodzice szukali go przez wiele godzin. Lekarze szacowali, że Eric rozwojowo był na poziomie trzyletniego dziecka, dlatego jego rodzice bardzo przejęli się zniknięciem, zgłosili to na policji i szukali go na własną rękę. W czasie poszukiwań kilka razy rozmawiali z patrolem, który zastrzelił 20-latka.

Codzienne przejazdy busem z Polski do Holandii Zadzwoń +48 533 123 456
Codzienne przejazdy busem z Polski do Holandii Zadzwoń +48 533 123 456

Sprawa jest niejasna. Wg oficerów któryś z okolicznych mieszkańców wezwał policję z powodu uzbrojonego mężczyzny błąkającego się po ulicach. Eric miał celować z broni do przechodniów, a w stosunku do policji zachowywać się groźnie i nie reagować na wezwania. Zastrzeliło go trzech funkcjonariuszy.

Rodzice nie mogą w to uwierzyć. Podkreślają, że zabawka, którą miał ich syn, nie była repliką prawdziwej broni, tylko plastikowym pistoletem dla pięcioletnich dzieci.

Oczywiście, to było bardzo niefortunne, że z jakiegoś powodu zabrał go ze sobą. Ale dlaczego od razu go zabili, zamiast np. strzelić w stopę? I to wszyscy trzej? - powiedziała matka Erica.
"Był najmilszą osobą na świecie." Rodzice zmarłego chcą przekazać swoją wersję zdarzenia, ponieważ jedyną dostępną do tej pory była wersja policji. Nie chcą też, żeby społeczeństwo myślało o Ericu jako o terroryście. Prokuratura bada sprawę śmierci 20-latka.

źródło:o2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *