Zginęli młodzi Harcerze. Nawałnica przeszła nad obozem harcerskim w miejscowości Suszek w województwie pomorskim. Zginęły tam dwie harcerki, po tym jak drzewo upadło na namiot. 20 osób jest rannych. Ratownicy przetransportowali poszkodowanych do szpitali, cały obóz został ewakuowany. Przez kilkanaście godzin to miejsce było odcięte od świata.

Codziennie busy do Holandii, Niemiec, Belgii

Około 20 dzieci zostało przewiezionych do szpitala w Chojnicach. Nieznane są w tej chwili rozmiary obrażeń, jakich doznali poszkodowani. W większości są to nastolatkowie, harcerze biorący udział w obozie.

Tragedia na obozie na Pomorzu. Zginęli młodzi Harcerze.

Wiadomo, że zginęły dwie harcerki. – Ofiarami są dzieci w wieku 13 i 14 lat. Zmarły w wyniku obrażeń doznanych w efekcie nawałnicy. Przynajmniej jedno z nich przygniotło drzewo, które upadło na namiot – przekazała oficer prasowa chojnickiej policji Magdalena Rolbiecka.

Na obozie w Suszku przebywali harcerze z łódzkich okręgów ZHR. Było tam 140 dzieci i 30 opiekunów. Na tym trzytygodniowym wyjeździe dzieci miały przebywać do 16 sierpnia.

Tragedia na obozie na Pomorzu. Zginęli młodzi Harcerze.

Obóz został zniszczony i odcięty od świata przez tarasujące drogi drzewa. Nad tym terenem przeszła gwałtowna burza.

Szef ZHR ogłasza żałobę

Po zdarzeniach w Suszku szef Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Grzegorz Nowik zarządził miesięczną żałobę we wszystkich jednostkach ZHR. „Stawiamy sobie pytanie – czy mogliśmy uczynić coś jeszcze, aby tego uniknąć” – napisał o oświadczeniu.

źródło: wp.pl

Najczęściej wyszukiwane: busy do holandii , bus do holandii , przewozy do holandii , busy holandia , busy holandia polska , polska holandia, polska holandia, busy polska holandia, polska bus, bus holandia, bus polska holandia, bus holandia polska, busy z holandii do polski

(Visited 416 times, 1 visits today)